Веб-портал “Зелена трансформація України” – інформаційний ресурс з актуальними новинами та практичними порадами для кожного, як скористатися можливостями Європейського зеленого курсу (ЄЗК).
На сайті ви знайдете інформацію про законодавство, плани, програми, а також практичні інструменти, механізми та фінансові можливості застосування ЄЗК в ЄС та Україні. Ця інформація корисна як для кожного громадянина, так і для експертного середовища та органів державної влади.
Європейський зелений курс – це не лише про охорону природи, заповідники та збереження лісів, але й про зелену енергетику, сільське господарство, транспорт, економіку. А також про те, як екологічні та кліматичні питання мають стати важливою та невідʼємною частиною національного порядку денного, зокрема і в період повоєнного відновлення України.
Сайт створений за фінансової допомоги Європейського Союзу у межах проєкту «Інтеграція сталого розвитку в Україні відповідно до Європейського зеленого курсу». Зміст сайту є виключною відповідальністю ГО “Ресурсно-аналітичний центр “Суспільство і довкілля”, і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.
Проєкт «Інтеграція сталого розвитку в Україні відповідно до Європейського зеленого курсу» реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу. Він зосереджений на створенні кращого та прозорішого екологічного врядування через допомогу у координації державної політики таким чином, аби вона включала принципи Європейського зеленого курсу. Ми прагнемо привернути увагу та підвищити обізнаність щодо узгодженого підходу до питань, які раніше розглядалися в Україні окремо, зокрема – енергетики, довкілля та клімату. Діяльність включає освітні (семінари, курси тощо), інформаційні (медіа-матеріали, онлайн-інструменти тощо), аналітичні заходи (моніторинг, пропозиції щодо політик, рекомендації тощо), а також мережування та адвокацію (політичний діалог, хакатони, обговорення багатосторонніх груп тощо). Активності спрямовані на продовження переходу до кліматично нейтральної економіки та на підвищення ролі громадян у сталому розвитку України.
Партнери-виконавці проєкту: “DiXi Group” (координатор), Ресурсно-аналітичний центр «Суспільство і довкілля», Асоціація “Енергоефективні міста України”, “Українська академія лідерства”, “Жіночий енергетичний клуб України”, “ДЗИГА”, “ПЛАТО”.