У вересні 2020 року Європейський Союз прийняв Кліматичний цільовий план 2030. Головним елементом Кліматичного цільового плану є активізація кліматичних амбіцій Європи до 2030 року та оцінка можливостей досягнення цих амбіцій. План, серед іншого, передбачає скорочення викидів парникових газів щонайменше на 55% порівняно з 1990 роком, подвоєння частки виробництва енергії з ВДЕ, збільшення частки ВДЕ у транспортному секторі до 24%, зменшення споживання вугілля більш ніж на 70% порівняно з 2015 роком.
План також здійснив попередній перегляд комплексу заходів, які необхідно втілити в усіх секторах економіки, та визначив напрями перегляду ключових законодавчих інструментів для досягнення посиленої кліматичної амбіції; став підґрунтям для публічних дебатів щодо збільшення розміру внеску ЄС у Паризьку угоду, поданого в кінці 2020 року, та формування Європейською Комісією детальних законодавчих кліматичних пропозицій до червня 2021 року.
Кліматичний цільовий план супроводжується Робочим документом апарату Європейської Комісії, який оцінює вплив плану на рівні ЄС. Європейська Комісія має переглянути своє ключове законодавство про клімат та енергетику, зокрема щодо: посилення та розширення використання системи торгівлі викидами на рівні ЄС; політики енергоефективності та відновлюваної енергетики; інструментів підтримки сталої мобільності та транспорту; циркулярної економіки; екологічної, сільськогосподарської, фінансової, науково-дослідної, інноваційної та промислової політик.
Детальніша інформація: