Надання Україні статусу країни-кандидата у члени ЄС та її подальше членство – одна з ключових тем, яка присутня та обговорюється в медіа та публічних майданчиках. У ході соціологічного дослідження «Війна та довкілля. Дослідження цінностей та практик охорони довкілля в умовах війни та повоєнного відновлення» 60% респондентів відповіли ствердно щодо достатності інформації з процесу вступу України до ЄС.
Дещо менше половини опитаних вважають, що достатньо поінформовані про вигоди, які отримують від вступу України в ЄС (46,2%), та вимоги, які висуваються до України для повноправного членства в ЄС (44,3%). У той же час лише 38,9% респондентів зазначили, що поінформовані про вплив євроінтеграційних реформ на них особисто.
В ході опитування ми запитали: «Чого Ви очікуєте від вступу України до ЄС?». Це було «відкрите» запитання, тому не було жодних обмежень щодо відповідей респондентів: ані щодо форми відповіді, ані щодо кількості відповідей, ані відмови від надання відповіді, ані будь-яких інших обмежень.
Відповідаючи на запитання про очікування щодо вступу до Європейського Союзу, респонденти:
~ 79% висловили позитивні очікування щодо вступу;
~17% або не дали однозначної відповіді на запитання, або не мають очікувань,
або ж переконані, що нічого не зміниться в найближчому майбутньому;
~4% відверто висловились проти вступу до ЄС або вказали негативні очікування.
Високий відсоток респондентів (~17%) не змогли дати відповідь щодо своїх очікувань від вступу України в ЄС, що, серед іншого, є результатом недостатньої комунікації з населенням щодо вигод та умов такого вступу.
Детальніша інформація: