10 вересня 2024 року Європейське партнерство з біорізноманіття Biodiversa+, що співфінансується ЄС, оголосило новий транснаціональний спільний дослідницький конкурс на тему «Біорізноманіття і трансформаційні зміни».
Довідково. Biodiversa+ – це європейське партнерство з біорізноманіття, яке підтримує дослідження біорізноманіття з впливом на політику та суспільство. Biodiversa+ започатковане 1 жовтня 2021 року. Партнерство планує запустити 6 спільних дослідницьких конкурсів протягом семи років його впровадження з орієнтовним бюджетом близько 250 млн євро. Наразі Biodiversa+ об’єднує дослідників, спонсорів, а також суб’єктів екологічної політики з 41 європейської та асоційованої країни і має на меті об’єднати науку, політику і практику для трансформаційних змін.
Конкурс BiodivTransform підтримає дослідницькі та інноваційні проєкти для виявлення, аналізу та розуміння процесів трансформації, які можуть зупинити скорочення біорізноманіття. Проєкти повинні генерувати знання щодо захисту біорізноманіття, екосистем і переваг, які вони можуть надати людям, шляхом впровадження трансформаційних змін. Такі трансформаційні зміни мають важливе значення для зменшення та усунення ключових загроз біорізноманіттю та екосистемам, а також для усунення рушійних сил і наслідків втрати біорізноманіття, зміни клімату та забруднення. Трансформаційна зміна визначається як «фундаментальна системна реорганізація з урахуванням технологічних, економічних і соціальних факторів, включаючи парадигми, цілі та цінності» (Міжурядова науково-політична платформа з біорізноманіття та екосистемних послуг, IPBES, 2019).
Конкурс підтримуватиме транснаціональні, міждисциплінарні, трансдисциплінарні та/або міжсекторальні дослідницькі та інноваційні проєкти, які демонструють академічну досконалість і потенціал впливу на суспільство та політику щодо біорізноманіття, спрямовані на об’єднання науки, суспільства, політики і практик для трансформаційних змін.
Очікується, що дослідницькі проєкти будуть використовувати цілісний підхід і мобілізувати за потреби природничі, технічні, соціальні та гуманітарні науки, а також мистецтво. Пропозиції також повинні чітко представляти їх міжнародну додану вартість.
Дослідницьким групам буде запропоновано сформувати транснаціональні дослідницькі консорціуми з відповідними науковими партнерами як мінімум з трьох різних країн, що беруть участь у конкурсі (включно з принаймні двома державами-членами ЄС або асоційованими країнами ЄС).
Документи конкурсу, включно з повною відповідністю вимогам і критеріям оцінки, доступні на Веб-сторінці Biodiversa+.
Детальніша інформація: