Більшість міст Green City Accord (Угоди зелених міст) зможуть повідомляти про свої базові сценарії через нещодавно запущену електронну платформу.

Довідково. Green City Accord – це ініціатива Європейської Комісії, започаткована у жовтні 2020 року і спрямована на те, щоб зробити міста зеленішими, чистішими та здоровішими. Ця ініціатива доповнює Угоду мерів. 

Приєднавшись до Угоди зелених міст, мери домовились активізувати свої зусилля у п’яти ключових сферах до 2030 року: повітря, вода, природа та біорізноманіття, циркулярна економіка та відходи, а також шум. У кожній із цих сфер підписанти повинні:

  • встановити базові рівні та визначити амбітні цілі, які виходять за рамки мінімальних вимог, встановлених законами ЄС, протягом двох років після підписання; 
  • комплексно впроваджувати політику та програми для досягнення поставлених цілей до 2030 року; 
  • звітувати про впровадження і хід робіт кожні 3 роки.

Усі міста-підписанти, які приєдналися у 2020 і 2021 роках, мали подати базовий звіт до 15 грудня 2023 року. Інші міста, які приєдналися після 2021 року, повинні подати базовий звіт через 2 роки після офіційного приєднання або не пізніше 15 грудня того ж року.

Детальніша інформація: