У квітні 2023 року Європейський Союз досяг попередньої угоди щодо нових цілей у ВДЕ: до 2030 року ЄС зобов’яжеться отримувати 42,5% своєї енергії з відновлюваних джерел, таких як вітер і сонце, з потенційним збільшенням до 45%. Раніше ця мета становила 32%.

Погоджено більш амбітні галузеві цілі в транспорті, промисловості, будівництві та централізованому опаленні й охолодженні. Метою є прискорення інтеграції відновлюваних джерел енергії у секторах, де впровадження відбувається повільніше.

У 2021 році ЄС отримав 22% енергії з ВДЕ, але цей рівень значно відрізнявся між країнами. Швеція лідирує серед 27 країн ЄС із 63% часткою відновлюваної енергії, тоді як у Люксембурзі, Мальті, Нідерландах та Ірландії відновлювані джерела складають менше 13% від загального споживання енергії.

Швидкий перехід до відновлюваних джерел енергії має вирішальне значення, якщо ЄС хоче досягти своїх цілей щодо зміни клімату, включаючи юридично обов’язкову мету скоротити чисті викиди парникових газів на 55% до 2030 року порівняно з рівнями 1990 року. 

Досягнення нових цілей вимагатиме величезних інвестицій у вітряні та сонячні електростанції, розширення виробництва відновлюваних газів і зміцнення європейських електромереж для інтеграції більш чистої енергії.

Європейська комісія заявила, що до 2030 року знадобляться додаткові інвестиції в розмірі 113 млрд євро у відновлювану енергетику та водневу інфраструктуру, якщо країни ЄС хочуть припинити свою залежність від російського викопного палива.

Детальніша інформація: