Масова електрифікація легкового транспорту, будівель і підтримка електрифікації промислових процесів матимуть важливе значення відповідно до нового сценарію 2050 року. Французька енергетична компанія EDF представила сценарний звіт, відповідно до якого електрифікація може скоротити енергоспоживання транспорту та будівель на 70% і викиди CO2 від промисловості до 90% до 2050 року.

Техніко-економічний аналіз визначає три основні важелі для досягнення мети ЄС щодо досягнення нульових викидів до 2050 року: електрифікація, енергоефективність і поведінкові зміни. Остання зміна вимагатиме суттєвих змін у споживанні. Згідно зі сценарієм, частка кінцевого споживання енергії, що покривається електроенергією, має зрости з 21% у 2021 році до 57% до 2050 року.

Частка електроенергії у кінцевому споживанні енергії в Європі стагнує. Дослідження показує, що якщо електрифікація буде відкладатися і надалі, це матиме дуже дорогі наслідки.

Сценарій передбачає, що для управління переходом будуть потрібні великі інвестиції в мережеву інфраструктуру, зокрема, в інтеграцію нових переривчастих джерел відновлюваної енергії, таких як вітрова та сонячна енергія. У 2050 році очікується, що виробництво вітрової  та сонячної енергії буде у 6 разів більше, ніж зараз. Таким чином, гнучкість має зрости у 2-3 рази. Сценарій передбачає, що ядерна енергетика може зіграти в цьому певну роль, збільшивши потужність до 150 ГВт. 

Серйозні зміни у мережах передачі та розподілу електроенергії вимагатимуть значних інвестицій. У звіті йдеться, що інвестиції в інфраструктуру є пріоритетом, і ефективні електричні мережі матимуть важливе значення для того, щоб ця енергетична система працювала. 

Крім електрифікації, сценарій передбачає створення «коктейлю» з інших джерел енергії, склад яких важко передбачити на десятиліття вперед, оскільки він буде залежати від технологічного розвитку. До таких джерел енергії належать тверда біомаса, біорідини, біогаз, електронне паливо, відпрацьоване тепло та викопне паливо.

У сценарному звіті робиться висновок, що досягнення мети ЄС до 2050 року також вимагатиме амбітної нормативно-правової бази і надійних цін на CO2, які забезпечать довгострокову перспективу для інвесторів.

Детальніша інформація: