2 листопада 2023 року депутати Київської міської ради затвердили План дій «Зелене місто» – комплекс із двадцяти пакетних заходів для вирішення питань кліматичних змін і довкілля у плануванні розвитку міста. 

План дій містить заходи у сфері транспорту, сталої міської мобільності, енергоефективності, водопостачання та водовідведення, управління відходами, збереження довкілля і різноманіття, цифровізації міського господарства та управління даними. 

У процесі підготовки Плану дій були проведені консультації з громадськістю, науковцями, освітянами, представниками бізнесу і громадських організацій, в яких взяли участь понад 120 організацій. Опрацьовано понад 200 пропозицій і коментарів відповідно до процедури стратегічної екологічної оцінки. В обговоренні взяли участь громадські організації, державні установи, Європейський банк реконструкції та розвитку і, найголовніше, – містяни, які вболівають за перетворення Києва на екологічне і «розумне» місто.

Повномасштабне вторгнення рф змусило актуалізувати підготовлений документ. Так, у ньому передбачено заходи щодо енергоефективності, необхідність яких диктує сьогодення. Йдеться про обладнання квартальних котелень альтернативними джерелами електричного живлення, що працюють на різних видах палива; встановлення додаткового обладнання для когенерації теплової та електричної енергії; закупівлю мобільних (пересувних) котелень для аварійного теплопостачання.

Робота над Планом дій «Зелене місто» почалась у 2019 році, коли Київська міська державна адміністрація і Європейський банк реконструкції та розвитку уклали меморандум про приєднання столиці до програми ЄБРР «Зелені міста». Для підготовки Плану дій «Зелене місто» застосовувалася методологія Програми «Зелені міста», розроблена Організацією економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) і Міжнародною радою місцевих природоохоронних ініціатив. 

План дій «Зелене місто» для Києва розроблений за експертної підтримки міжнародних компаній «Аткінс Інтернешнл Лімітед» (WS Atkins International Limited) у консорціумі з «Білфінгер Тебодін Україна» (CFI Bilfinger Tebodin Ukraine) в межах Програми ЄБРР «Зелені міста» за фінансової підтримки Уряду Швеції. 

Орієнтовний обсяг інвестицій для реалізації заходів Плану дій «Зелене місто» – близько 2,5 млрд євро. Джерелами фінансування можуть бути кошти міського бюджету, міжнародних фінансових організацій чи приватний капітал у вигляді інвестицій.

Детальніша інформація: