Львів потрапив до фіналу конкурсу New European Bauhaus Prizes 2024. Це щорічний конкурс, який організовує Єврокомісія з метою створення платформи для прояву творчості, таланту та інноваційних ідей у сфері архітектури, дизайну на користь місцевих громад і суспільства в цілому.

Заявку Львова обрали до переліку фіналістів серед більше 500 інших заявників.

До участі в конкурсі Львів подав проєкт «Над Джерелом». Це рекреаційна зона біля центру матері та дитини UNBROKEN Mothers, створена для соціальної інтеграції ВПО в місцеву громаду, а також для психологічного відновлення у ревіталізованій природній території.

Проєкт став швидкою реакцією міста на виклики війни. Він демонструє, що невеликими засобами можна відновити занедбану природну зону, активізувати її для соціальної інтеграції внутрішньо переміщених осіб та створити комфортне середовище для психологічного відновлення, зберігаючи екосистему та біорізноманіття.

Цього року Україна вперше мала можливість взяти участь у конкурсі. Були оголошені 4 основні категорії, за якими можна подавати свої проєкти: відновлення зв’язку з природою; відновлення почуття причетності; пріоритетні місця та люди, які цього потребують найбільше; формування циклічної промислової екосистеми та підтримка життєвого циклу мислення. Львів представив проєкт у категорії  «Відновлення зв’язку з природою», оскільки управління архітектури та урбаністики переосмислило закинуту територію колишнього кар’єру.

Детальніша інформація: