На Київщині триває впровадження пілотного проєкту з переробки відходів, що утворилися внаслідок руйнувань, спричинених бойовими діями. На території області буде працювати 3 лінії з переробки сміття із залученням спеціальної техніки, яку надає Японське агентство міжнародного співробітництва (JICA).
Внаслідок масштабних руйнувань на території області утворилося багато будівельного сміття. Зараз воно зберігається на 32 майданчиках в різних територіальних громадах. Для переробки будівельних відходів Японське агентство міжнародного співробітництва вже надало 30 одиниць спеціальної техніки, яка буде застосовуватись для демонтажу зруйнованих об’єктів, перевезення та утилізації будівельного сміття.
В області будуть працювати 1 стаціонарна лінія переробки в Бородянці та 2 мобільні, які за потреби будуть проводити роботи в інших населених пунктах. Наразі територіальні громади актуалізують дані щодо кількості відходів руйнувань і відповідних потреб. Надалі буде сформовано графік роботи з сортування та утилізації сміття. Зокрема, такі роботи будуть проведені в Бучі, Горенці, Бородянці, Ірпені та інших містах і селах Київської області, які зазнали значних руйнувань.
Загалом на території Київщини пошкоджено понад 28,8 тис. об’єктів. Серед них майже 26 тис. – це приватні та багатоповерхові будинки. Вже відновлено повністю та частково зі збереженням функціонального призначення близько 16,6 тис. об’єктів. Відбудова триває в рамках програми UNITED24, коштом Фонду ліквідації наслідків збройної агресії, обласних програм, урядової програми єВідновлення та за сприяння міжнародних організацій і фондів.
Детальніша інформація: