Про найбільші екологічні проблеми команда РАЦ “Суспільство і довкілля” запитала українців у рамках соціологічного дослідження «Війна та довкілля. Дослідження цінностей та практик охорони довкілля в умовах війни та повоєнного відновлення».

Найважливішою екологічною проблемою, на думку українців, є забруднення річок, озер та ґрунтових вод. Таку думку підтримали 67,7% респондентів. 

Натомість 53% громадян ЄС вважають, що зміна клімату є найважливішою екологічною проблемою. Серед українців зміну клімату окреслили як найважливішу лише 20,6%, однак цей відсоток зріс порівняно з результатами опитування 2018 року (16,3%).

У трійці найважливіших екологічних проблем і українці, і європейці виділили забруднення повітря та зростання кількості відходів. 52,3% українців вважають забруднення повітря найважливішою екологічною проблемою, а 41,9% – зростання кількості відходів. По 46% європейців також виокремили ці дві проблеми. 

Найменшу кількість відсотків серед респондентів як в Україні, так і в ЄС, одержала проблема шумового забруднення – по 9%.

Детальніша інформація: