24 липня 2023 року уряд Німеччини представив проєкт схеми класифікації, яка розділяє економічну діяльність на три категорії: «зелена» для кліматично дружніх технологій, «біла» для нейтральних і «червона» для діяльності, що завдає шкоди клімату.
Як і багато інших країн, Німеччина допомагає своїм експортерам зменшити ризики неплатежів, надаючи державні гарантії для експортних кредитів. Це означає, що уряд надає компенсації експортерам у разі неплатежів, особливо в країнах з більш високими політичними ризиками, зокрема в країнах, що розвиваються. Німеччина планує збільшити експортні кредити на кліматично дружні технології, одночасно скорочуючи підтримку забруднюючих.
Нова схема класифікації буде застосовуватися до експортних кредитів для діяльності в енергетичному і транспортному секторах, а також в деяких ключових галузях, таких як виробництво сталі, алюмінію та деяких хімічних речовин.
Ця схема класифікації частково нагадує таксономію сталого фінансування ЄС – загальноєвропейську систему класифікації, яка групує економічну діяльність відповідно до її внеску у досягнення шести кліматичних та екологічних цілей.
В енергетиці до категорії «зелених» належать відновлювана енергетика, накопичувачі електроенергії, електромережі та теплові мережі, а також виробництво водню.
Види діяльності, які підпадають під «червону» категорію, більше не матимуть права на схему експортних кредитних гарантій. Однак вони все ще можуть продовжуватися, якщо зможуть забезпечити приватне фінансування. Вугільні та нафтові проєкти, що належать до «червоної» категорії, значною мірою будуть виключені з кредитних гарантій.
Детальніша інформація: