11 червня 2022 року було оголошено переможців «Нагороди Нового європейського Баугаузу 2022 року» у чотирьох тематичних категоріях: «Відновлюємо зв’язок з природою», «Відновлюємо почуття причетності», «Пріоритетні місця та люди, які цього потребують найбільше» та «Формування циклічної промислової екосистеми та підтримка життєвого циклу мислення». Серед переможців – проєкт «Село як будинок» (Італія), який пропонує відродження сільських територій: замість трансформації кожного будинка пропонується перетворення вільних просторів на комунальні об’єкти, які задовольняють сучасні потреби, створюють відчуття спільноти та можуть залучати нових мешканців. 

Новий європейський Баугауз – ініціатива, яка відображає прагнення ЄС сформувати красиві, сталі та інклюзивні місця, продукти і способи життя. Її мета – надати всім

громадянам доступ до циркулярних і низьковуглецевих товарів, які підтримують відновлення природи та збереження біорізноманіття.

Новий європейський Баугауз базується на трьох неподільних цінностях: 

  • сталості: від кліматичних цілей до циклічності, нульового забруднення та біорізноманіття; 
  • естетиці: якість досвіду та стиль, а не лише функціональні можливості;
  • включенні (інклюзивності): підвищення цінності різноманіття, рівності для всіх, доступності та здійсненності.

Ініціатива є багаторівневою (поширюється від глобального до місцевого рівня), спільною, трансдисциплінарною та зосередиться на трьох взаємопов’язаних перетвореннях: місць на землі, сприятливого для інновацій середовища та способів мислення.

Ідеї Нового європейського Баугаузу можуть бути корисними в процесі повоєнної відбудови України, зокрема міст. 

Детальніша інформація: