Повоєнна відбудова українських міст, відновлення їхньої інфраструктури вимагатиме значних зусиль, спрямованих на підготовку кваліфікованих кадрів для місцевої економіки. 

Війна спричинила суттєві втрати в людських ресурсах, шкоди завдано низці галузей, що були основними джерелами наповнення державного бюджету (видобувна промисловість, металургія, важке машинобудування, сільське господарство), багато професій втрачає актуальність через зміни в технологіях, тоді як нові галузі (ІТ, зелена енергетика, біотехнологія тощо) набирають у світі дедалі більших обертів. Все це потребуватиме засадничих змін у сфері національної освіти та професійно-технічної підготовки.

З огляду на це місцеві органи влади відіграватимуть ключову роль у запуску та управлінні процесами підвищення кваліфікації і перекваліфікації (подібно як це відбувається зараз у ЄС), оскільки саме вони можуть найкраще:

  • визначати місцеві потреби і прогалини в навичках;
  • залучати та координувати місцеві зацікавлені сторони і партнерства;
  • розробляти та реалізувати спеціалізовані програми;
  • управляти фінансуванням і ресурсами;
  • забезпечувати соціальну інклюзію тощо.

«Порадник для міст з перекваліфікації місцевої робочої сили» дає українським містам змогу завчасно осмислити свою абсолютно нову роль, яка незабаром має стати реальністю, та ґрунтовно підготуватись до її виконання.

«Порадник для міст з перекваліфікації місцевої робочої сили» підготувала консалтингова компанія Capgemini Invent для потреб ініціативи Європейської Комісії «Виклик розумних міст». Український переклад порадника здійснено АЕМУ в рамках проєкту «Інтеграція сталого розвитку в Україні відповідно до Європейського зеленого курсу», профінансованого Європейським Союзом.

Детальніша інформація: