Результати міжнародного форуму викликали неоднозначну, а подекуди критичну оцінку досягнутих рішень. Історичним проривом цьогорічної конференції стали домовленості сторін щодо фінансування «втрат і збитків» для вразливих країн, які постраждали від кліматичних катастроф. Водночас серйозне занепокоєння, зокрема і ЄС, викликали результати міжнародних переговорів щодо питань помʼякшення зміни клімату та зусиль із досягнення цілі Паризької угоди – обмеження зростання температури до 1,5°С понад доіндустріальні рівні.
20 листопада 2022 року завершилася Конференція ООН зі зміни клімату (СОР-27), що проходила цьогоріч у Шарм-ель-Шейху. Кліматичні переговори фактично тривали понад запланований термін, що спричинено, серед іншого, складністю у досягненні консенсусу з прийнятих рішень.
COP-27 схвалила пакет рішень щодо посилення дій держав зі скорочення викидів парникових газів і адаптації до наслідків зміни клімату, а також поглиблення підтримки фінансів, технологій і розвитку потенціалу, необхідного країнам, що розвиваються, тощо. Одним із ключових документів став «План імплементації Шарм-еш-Шейху».
Важливими складовими також стали створення спеціального фонду для компенсації втрат і збитків, а також те, що сторони повторно підтвердили ціль з обмеження глобального потепління до 1,5 °C і важливості захисту, збереження та відновлення природи та екосистем для досягнення цієї температурної цілі.
Детальніша інформація: