Верховна Рада схвалила законопроєкт «Про хімічну безпеку та управління хімічною продукцією». Це рамковий євроінтеграційний документ, який дозволить Україні виконати частину зобов’язань за Угодою про асоціацію з ЄС, а також подбати про захист українців і довкілля. 

Завдяки цьому законодавчому базису Україна має побудувати національну систему управління хімічними речовинами за європейським зразком та імплементувати технічні регламенти ЄС – REACH та CLP. Це має сприяти ефективнішому контролю обігу хімічної продукції та не допустити потрапляння на ринок товарів, що містять канцерогени, мутагени, біоакумулятивні, токсичні речовини тощо. Це сприятиме захисту довкілля від забруднення, а також  зменшенню захворювань, пов’язаних з впливом небезпечних хімікатів. Водночас бізнес отримає чіткі правила роботи за міжнародними стандартами та, відповідно, доступ до зовнішніх ринків.  

Регламент REACH передбачає обов’язкову реєстрацію всіх хімічних речовин. CLP передбачає класифікацію хімічних речовин та сумішей за 27 класами небезпеки,  а також обов’язкове попереджувальне маркування та вимоги до пакування хімічної продукції тощо.

Детальніша інформація: