Данське місто Оргус протягом трьох років тестуватиме систему, в якій кав’ярні використовуватимуть багаторазові горнятка замість одноразових стаканчиків.

У Данії, як і в багатьох інших країнах Центральної та Північної Європи, вже існує система, коли споживач отримує назад частину вартості товару за здану пластикову пляшку чи алюмінієву банку. Тепер такий принцип хочуть застосувати до стаканчиків, у які баристи наливають каву.

Оргус є другим за кількістю населення місто Данії, в ньому проживає 336 тисяч людей. При цьому це відносно невелике населення продукує чимало відходів: торік з ріки дістали сто тисяч одноразових кавових стаканчиків. А взагалі данці замовляють багато їжі на виніс і з доставкою, і таке споживання лише зростає.

Попередньо виготовили 40 тисяч багаторазових горняток для кави у двох різних дизайнах. У центрі міста розмістили приблизно 25 автоматів для їх повернення. За здане горня користувач отримає п’ять крон, це 0,67 євро.

Заклади долучаються до програми добровільно. Наразі зацікавилися 44 кав’ярні та бари у центрі міста.

У муніципалітеті зауважують, що повторне використання виходить дорожче, ніж одноразове, тож для успіху важливо запускати проєкт у достатньо великому масштабі.

Детальніша інформація: