Архітектурна студія LEVS architecten виграла тендер на проєктування нової житлової вежі у нідерландському місті Гаага. 115-ти метрова будівля Binck Blocks спроєктована як вертикальний район з шістьма окремими секціями та різними типами житла.

Комплекс буде поділений на шість мікрорайонів з унікальними рисами. Наприклад, у сімейному кварталі планується дитячий ігровий майданчик, а у більш тихій секції зроблять вихід на спеціально облаштовану територію з видом на місто. Поєднання різноманітних приватних і колективних просторів, спільного для всієї вежі парку на даху та громадського цокольного приміщення дасть кожному мешканцю можливість змінювати середовище відповідно до своїх потреб.

Архітектура будівлі поєднуватиме індустріальну та природну естетики. Адже велика увага під час проєктування житлового комплексу приділялася екологічності: рослинність збиратиме та фільтруватиме дрібні частинки пилу, а зелені фасади пом’якшуватимуть тепловий стрес і загалом сприятимуть комфортному самопочуттю людей.

На думку архітекторів, сприйняття будівлі як екосистеми допомагає втілити питання біорізноманіття в конкретні дизайнерські рішення. Наприклад, громадські зелені зони дозволять відпочивати мешканцям на природі. Також у Binck Blocks планують зробити систему збирання дощової води.

Цікавим елементом одного з кварталів стануть вбудовані на зовнішніх фасадах місця для гніздування кажанів.

Детальніша інформація: