Минулого року у Києві стартував проєкт із перетворення фасадів на зелені, вертикальні газони, висаджуючи виноград Вічі. Рослина легко росте, не примхлива, декоративна, тож у багатьох районах її почали активно висаджувати. У різних районах міста минулого року висадили понад 800 саджанців Вічі.

Цьогоріч до ініціативи долучився Голосіївський район столиці. Усього біля стін та парканів району вже незабаром буде висаджено 100 паростків цієї рослини.

Вертикальне озеленення – це спосіб розміщення рослин вертикально, на стінах або спеціальних підвісних конструкціях. Вертикальне озеленення є дуже поширеним у світі, зокрема на вулицях Лондона, Парижа, Мадрида, Берліна, Відня.

Таке озеленення сприяє поліпшенню якості повітря за рахунок поглинання забруднювачів. За даними досліджень, на вулицях із вертикальним озелененням вміст діоксиду азоту менший на 40%, а пилу – на 60%. Зелені стіни мають охолоджуючий ефект: влітку всередині приміщення із вертикальним озелененням температура нижча в середньому на п’ять градусів. Також вертикальне озеленення допомагає поглинати дощову воду та розвантажувати каналізацію, зменшує шум.

Детальніша інформація: