У Львові вирішили застосовувати найкращі європейські практики щодо обрізки та догляду за деревами. Раніше таке рішення вже ухвалив Київ. Ініціатори проєкту закликають долучатися до ініціативи й інші міста України.

Європейські стандарти догляду за деревами – це сукупність правил із найкращих практик щодо посадки, обрізки та догляду за деревами. Участь у їхній розробці взяли 12 організацій із 11 країн Європи: асоціації арбористів, інститути, тренінгові та дослідницькі центри. 

Запровадження європейських стандартів догляду за деревами у Львові – це важливий крок для інтеграції українських міст до європейської спільноти, кажуть в управлінні екології міста. Йдеться насамперед про сучасні методи догляду за зеленими насадженнями: догляд за кроною дерев та збереження зелених насаджень під час робіт на будівельних майданчиках, конкретизація та деталізація з обрізки дерев, зважаючи на їх вік та видовий склад.

Фахівці управління екології міста певнять, що європейські стандарти догляду за деревами не суперечать українському законодавству, а лише надають більш конкретні роз’яснення для виконавців.  

Ці стандарти догляду за деревами були розроблені в Польщі на основі європейського законодавства. Вони найбільш близькі до української кліматичної зони. Ними будуть користуватися всі виконавці робіт, залучені до процесу озеленення.   

Нагадаємо, що «Technical Standards in Tree Work» – проєкт, створений за підтримки ЄС і спрямований на розробку європейських технічних стандартів щодо посадки, обрізки, та догляду за деревами.

Детальніша інформація: