У Відні побудували перший завод з виробництва зеленого водню, який зможе живити 60 автобусів щодня.

Перший завод з виробництва зеленого водню у Відні вже став реальністю. Це робить австрійську столицю місцем, де зелений водень, який часто вважають джерелом енергії майбутнього, можна одночасно виробляти, зберігати та використовувати.

Потужність нового заводу становить 1300 кг зеленого водню щодня. Це може бути використано для заправки до 60 автобусів або вантажівок. Безпосередньо поруч із заводом з виробництва електроенергії H2 Wien Energie також вводить в експлуатацію ще одну заправну станцію H2 для автобусів і вантажівок.

Новий водневий завод є лише кроком у загальній дорожній карті Wiener Stadtwerke Group (державна інфраструктурна компанія Відня) щодо створення економіки зеленого водню на сході Австрії. Зелений водень стане паливом майбутнього, а першою автобусною лінією країни, яка повністю працюватиме на ньому, буде лінія 39A у столиці. 

Окрім сфери громадського транспорту, зелений водень знаходить й інше застосування у житті. Деякі приватні логістичні компанії вже заправляються зеленим воднем на заправних станціях H2 Wien Energie, включаючи IKEA Austria. Більше того, Wien Energie додала водень до природного газу на електростанції в Донауштадті в рамках експлуатаційних випробувань. Експеримент став першим у світі на діючій електростанції такого розміру. Потенціал цієї сфери застосування великий: лише додавши 15% водню, можна заощадити 33 тис. тонн CO2 щороку.

Детальніша інформація: