У Вінниці розпочався новий екологічний проєкт зі збереження водойм міста. 22 червня 2023 року виконком міськради затвердив проєкт рішення Концепції розвитку малих річок Вінниці – 2035.

Як повідомив Вінницький міський голова Сергій Моргунов, у місті нараховується 64 малих річки. Всі вони є значною частиною екосистеми. Тому команда фахівців активно працює, щоб покращити стан малих водойм, зробити їх справжньою принадою міста, а їхні береги – приємною зоною відпочинку.

Прийнятий на виконкомі документ є стратегічним інструментом для реалізації проєкту «Малі річки Вінниці» від КП «Інститут розвитку міст». Проєкт є одним із заходів Дорожньої карти Вінницької міської територіальної громади для реалізації Зеленого курсу Вінниці до 2030 року, а саме у сфері збереження біорізноманіття.

У Концепції розглядають потенціал малих річок, аби перетворити їх на функціональні природні простори у різних районах міста. Для цього необхідно змінити підходи до управління цими водними ресурсами на більш сталі та інтегрувати їх у міський простір та життя мешканців.

Як повідомив директор КП «Інститут розвитку міст» Назар Коваленко, відповідно до Концепції, підхід до роботи з малими річками базується на чотирьох основних аспектах – екологічний, соціальний, просторовий, управлінський.

Детальніша інформація: