В Україні за координації Міненерго України та підтримки Міністерства торгівлі, промисловості та енергетики Кореї стартує пілотний проєкт зі встановлення сонячних електростанцій на будівлях Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП). Загальна вартість проєкту становить 18 млн доларів, які будуть надані корейською стороною. 

Реалізацію ініціативи заплановано на 2024-2026 роки у трьох областях – Івано-Франківській, Житомирській та Одеській. Встановлення сонячних електростанцій дозволить забезпечити автономне електропостачання сервісних центрів, що так само дасть змогу своєчасно надавати послуги населенню та знизити навантаження на централізовані джерела постачання. 

Програма проєкту включає проведення енергоаудиту, навчання енергоменеджменту, модернізації електромереж у будівлях і встановлення сонячних панелей з накопичувачами енергії. Реалізація проєкту дозволить зменшити витрати на електроенергію та забезпечить надійність енергопостачання цих об’єктів інфраструктури. 

Впроваджуватимуть проєкт корейська компанія Topinfra та громадська організація «Екоклуб». Проєкт також підтримуватиме Корейський інститут розвитку технологій.

Детальніша інформація: