Студія Sozai Center переробляє яблучні відходи, або вичавку, на Adam Sheet – органічну, напівпрозору та придатну для миття тканину, яка зберігає червонувато-коричневий відтінок фруктів.

Тканина виготовляється зі 100-відсоткової яблучної вичавки з префектури Аоморі в Японії, одного з провідних регіонів країни з виробництва яблук. Саме тут викинуті яблучні відходи створюють екологічну проблему. 

Sozai Center збирає яблучну вичавку у місцевих фермерів, подрібнює та перетворює відходи у матеріал, який можна мити, використовувати для виробництва аксесуарів та навіть меблів.

Студія Sozai Center гарантує, що кожна частина яблучної вичавки переробляється, від ядра та шкірки до стебла та насіння, залишаючи лише побічний продукт перероблених яблучних відходів. Як тільки все перетворюється на порошок, команда дизайнерів перетворює його на листовий матеріал без додавання штучного фарбування для підтримки природного відтінку фруктів. 

Sozai Center каже, що матеріал можна використовувати для створення одягу та обробки меблів для приміщень. Поки що властивості листа включають стійкість до води та подряпин. Він також досить міцний, щоб витримувати часте прання водою або нейтральним миючим засобом.

Детальніша інформація: