Скоротити викиди CO2 в авіаційному секторі приблизно на дві третини до 2050 року, – з такою метою Європейський парламент та Рада запроваджують нові правила, запропоновані ReFuelEU Aviation. Новий закон ухвалили 25 квітня 2023 року. 

Нові правила вимагатимуть від постачальників палива змішувати екологічно чисте авіаційне паливо (SAF) з гасом у дедалі більших кількостях, починаючи з 2025 року.

Серед нових вимог:

1) Постачальники авіаційного палива повинні постачати мінімальну частку SAF в аеропорти ЄС, починаючи з 2% від загального обсягу палива, що поставляється до 2025 року, і закінчуючи 70% до 2050 року. Нова суміш реактивного палива ЄС також повинна містити мінімальну частку найсучасніших та екологічно чистих синтетичних видів палива, яка з часом має збільшуватися.

2) Експлуатанти літаків, які вилітають з аеропортів ЄС, повинні заправлятися лише необхідним для польоту паливом, щоб уникнути викидів, пов’язаних із зайвою вагою або витоком вуглецю, спричиненим практикою «заправки».

3) Аеропорти мають забезпечити, щоб їхня інфраструктура заправки була доступна та придатна для розповсюдження SAF.

Мандат на змішування поширюється на біопаливо, перероблене вуглецеве паливо та синтетичне авіаційне паливо (електронне паливо) відповідно до Директиви про відновлювані джерела енергії, але виключає продовольчі та кормові культури, підтримуючи цілі сталого розвитку. 

Оскільки новий мандат застосовуватиметься на всій території ЄС, він забезпечить рівні умови гри на внутрішньому ринку ЄС, правову визначеність виробникам палива та допоможе розпочати великомасштабне виробництво на всьому континенті. Це також підвищить енергетичну безпеку ЄС за рахунок зниження залежності від енергетичних продуктів із третіх країн та створить тисячі нових робочих місць в енергетичному секторі. Авіакомпанії ЄС матимуть доступ до екологічно чистого авіаційного палива на всій території ЄС.

Детальніша інформація: