Країни Західних Балкан співпрацюють у рамках ініціативи United for Rivers (Об’єднані заради річок), спрямованої на захист 13 незайманих річок до 2030 року, зберігаючи при цьому 400 км природної краси та біорізноманіття. 

Проєкт, який очолює The Nature Conservancy, залучає місцеві громади, щоб поєднати збереження природи зі сталим розвитком. Ініціатива також спрямована на зміцнення глибокого зв’язку між людьми та природою.

В основі ініціативи лежить переконання, що залучення та розширення прав і можливостей місцевих громад має вирішальне значення для ефективного і тривалого захисту річок.

Країни Західних Балкан об’єднуються для захисту останніх незайманих річок Європи в рамках ініціативи United for Rivers. До 2030 року ця ініціатива має на меті зберегти 13 річок у Боснії та Герцеговині, Хорватії, Чорногорії, Північній Македонії та Сербії, які охоплюватимуть 400 км берегів неймовірної природної краси та гарячих точок біорізноманіття. У Європі це одні з найчистіших річок. Вони мають життєво важливе значення для збереження біорізноманіття та підтримання засобів до існування місцевих громад.

Ініціатива, очолювана The Nature Conservancy та шістьма регіональними партнерами, зосереджена на збереженні екологічних, соціальних і культурних цінностей цих річок. Їхні спільні зусилля включають правовий захист, інформаційно-просвітницькі кампанії та залучення місцевих громад, які відіграють ключову роль, визнаючи незамінну цінність цих річок. Ініціатива демонструє баланс між розвитком та збереженням природи, сприяючи перевагам довгострокових екологічних вигід над короткостроковими економічними вигодами.

Ініціатива спрямована не лише на захист довкілля, а й на усвідомлення глибокого зв’язку між людьми та природою. Ініціатива залучає місцеві громади і гарантує, що зусилля зі збереження природи є сталими і знаходять відгук на культурному та соціальному рівнях. Ці річки – більше, ніж водні об’єкти. Це лінії життя для місцевих традицій, економіки та екосистем.

Ініціатива є потужним нагадуванням про те, що коли люди та організації об’єднуються заради спільної справи, можливий значний і тривалий позитивний вплив. Це яскравий приклад спільної роботи щодо охорони природи, який пропонує план для інших регіонів, які зіштовхуються із подібними екологічними проблемами. Наразі за допомогою цієї ініціативи захищено три річки: Мрежніца і Туньчиця в Хорватії та Бистриця в Чорногорії.

Детальніша інформація: