«Планета проти пластику» – це цьогорічна тема Дня Землі, яка закликає скоротити глобальне споживання пластику на 60% до 2040 року. Два проєкти LIFE демонструють інноваційні методи переробки та повторного використання пластикових відходів Європи.
Щороку продукується 380 млн тонн пластику. У всьому світі лише 9% переробляється, водночас більша частина спалюється, відправляється на звалище або забруднює океани. За останнє десятиліття було вироблено більше пластику, ніж за все ХХ століття. Темпи виробництва пляшок, одягу швидкої моди, сумок-переносок, упаковки тощо не сповільнюються. У Європі менше 30% з 25,8 млн тонн пластикових відходів, що виробляються щороку, збираються для переробки, причому звалище або спалювання є варіантами за замовчуванням.
LIFE ABSolutely Circular і PLASTIC2WAXLIFE – це два проєкти LIFE, спрямовані на боротьбу з пластиковими відходами в Європі.
У всьому світі діти та дорослі надихаються безмежними можливостями, які відкриває пластик, і не в останню чергу іграшками на основі пластику. Зараз іграшки виробляються з невідновлюваного викопного палива, але компанії по всьому світу шукають сталі варіанти, щоб зменшити вплив іграшок на довкілля. Проєкт LIFE ABSolutely Circular демонструє, що ABS – матеріал, з якого виготовлено багато іграшок, – також може бути виготовлений з перероблених матеріалів.
На заводі в Німеччині чотирирічний проєкт перетворює відходи полістиролу (PS) на r-стирол для поєднання з акрилонітрил-бутадієн-стиролом (ABS). Результатом є ABrS – перший пілотний споживчий продукт із 60% перероблених матеріалів. Це новий матеріал, який буде використовуватися для демонстрації доцільності більш сталого використання ABS. Проєкт LIFE ABSolutely Circular має на меті зупинити відправку 1700 кг відходів PS на звалище, спалювання або викидання в океан. Іграшки, виготовлені з цього нового матеріалу, мають сприяти тому, щоб у батьків було менше докорів сумління, коли вони спостерігають як діти граються з пластиковими іграшками.
Промисловий віск є матеріалом, що лежить в основі тисяч щоденних продуктів, в тому числі предметів побуту, таких як іграшки, шини, одяг, свічки, фарби і чорнила, електроніка. Попит на промисловий віск, що виробляється з викопного палива, значно зростає, що ставить довкілля під більший ризик і призводить до пошуку більш сталих варіантів. Проєкт LIFE PLASTIC2WAXLIFE саме це і робить, забезпечуючи нове майбутнє для старого пластику шляхом перетворення відходів пластику на екологічний віск.
На промисловому підприємстві в Ірландії трирічний проєкт переробляє до 24 тис. тонн пластикових відходів на рік, рятуючи їх від звалищ. Відтворюючи це на 20 заводах у Європі, LIFE PLASTIC2WAXLIFE прагне переробляти близько 480 тис. тонн пластику на рік, або колосальні 2,4 млн тонн до 2030 року. Віск буде застосовуватися для повсякденних продуктів, які ми використовуємо в нашому житті, таких як плащі, друкарська фарба та одяг, але з усвідомленням того, що його матеріальне джерело є сталим.
Детальніша інформація: