Європейський Союз розпочав впровадження концепції «циркулярної економіки» ще у 2015 році. У березні 2020 року Європейська Комісія прийняла План дій з циркулярної економіки. План дій має на меті прискорити перехід ЄС на відновлювану модель економічного зростання шляхом встановлення чітких та узгоджених політичних засад сталості товарів, послуг та бізнес-моделей для попередження утворення відходів у процесі виробництва товарів та надання послуг. 

Основні завдання Плану дій з циркулярної економіки об’єднані у такі групи: нові засади виробництва та споживання сталих товарів; пріоритетні промислові товари (ланцюги вартості); удосконалення сфери поводження з відходами; інші наскрізні питання. 

У рамках реалізації Плану дій ЄС: 

  • перегляне директиву з екодизайну: розширення сфери її застосування (пріоритетними сферами будуть електроніка, інформаційно-комунікаційні технології, меблі, сталь, цемент та хімічні речовини), включення нових вимог (зокрема щодо строків експлуатації товарів, вмісту перероблених матеріалів, придатності до ремонту тощо); 
  • посилить контроль за «сталістю» всіх товарів, що потрапляють на ринок ЄС; перегляне директиву про промислове забруднення (зокрема НТДМ-и та запровадження нової системи верифікації технологій ЄС). 

Пріоритетні промислові товари (ланцюги вартості) включатимуть електроніку, батарейки, пластик, пакування, текстиль та будівельні матеріали. Окрім того, ЄС прагне створити ефективний ринок вторинної сировини. Євросоюз просуватиме циркулярну економіку в рамках політики сусідства, зокрема з фокусом на пріоритетні сфери (ланцюги вартості). 

Детальніша інформація: