25 вересня 2023 року Рада ЄС прийняла свою позицію («загальний підхід») щодо запропонованого регламенту про затвердження типу транспортних засобів і двигунів, а також їхніх систем, компонентів і окремих технічних вузлів щодо викидів і довговічності акумуляторів. Цей регламент більш відомий як Євро-7. 

27 жовтня 2022 року Рада ЄС та Європейський Парламент досягли попередньої політичної угоди щодо посилення норм викидів СО2 для нових автомобілів і мікроавтобусів. У цій угоді було визначено мету щодо скорочення викидів CO2 на 100% до 2035 року як для нових автомобілів, так і для фургонів. Хоча галузь готується до цих змін, автомобілі з двигунами внутрішнього згоряння та фургони залишаться доступними на ринку до 2035 року. Інші автомобілі з двигунами внутрішнього згоряння (вантажівки, автобуси та інші великовантажні транспортні засоби) будуть  випускатися і після цієї дати.

Пропозиція Євро-7 спрямована на більш адекватні правила щодо викидів транспортних засобів, а також для інших забруднювачів довкілля, таких як стирання шин і термін служби акумуляторів. Ця пропозиція була представлена Європейською Комісією 10 листопада 2022 року. Вона об’єднує в єдиному правовому акті цілі викидів для легких і важких транспортних засобів, які до цього часу були розділені на два різні нормативні акти: Регламент (ЄС) No 715/2007 для легкових автомобілів і мікроавтобусів і Регламент (ЄС) No 595/2009 для автобусів, вантажівок та інших важких транспортних засобів. 

Позиція Ради ЄС полягає у знаходженні балансу між жорсткими вимогами до викидів транспортних засобів і додатковими інвестиціями в галузь у той час, коли європейські автовиробники знаходяться на стадії трансформації у бік виробництва автомобілів з нульовим рівнем викидів. Загальний підхід зберігає існуючі ліміти викидів та умови випробувань для автомобілів малої вантажопідйомності. У випадку великовантажних транспортних засобів ліміти викидів нижчі, а умови випробувань дещо скориговані. Євро-7 також містить спеціальне положення щодо міських автобусів, щоб забезпечити відповідність цих транспортних засобів нещодавно запропонованій меті нульових викидів до 2030 року.

Євро-7 встановлює обмеження на викиди, не пов’язані з вихлопними газами, такі як частинки від гальм і шин. Крім того, регламент встановлює мінімальні вимоги до продуктивності щодо довговічності акумулятора в електромобілях і висуває суворіші вимоги до терміну служби автомобіля. Регламент також передбачає використання передових технологій та інструментів моніторингу викидів.

Європа відома в усьому світі виробництвом автомобілів найвищої якості і з низьким рівнем викидів. Позиція Ради ЄС полягає в тому, щоб продовжувати шлях лідерства щодо мобільності у майбутньому та визначити реалістичні рівні викидів для автомобілів наступного десятиліття, допомагаючи автомобільній галузі здійснити перехід до екологічно чистих автомобілів у 2035 році.

Регламент Євро-7 є частиною Стратегії сталої та розумної мобільності Єврокомісії 2020 року та Плану дій щодо нульового забруднення 2021 року.

Детальніша інформація: