Європейська Комісія запросила зацікавлені компанії допомогти «полегшити та прискорити розробку, демонстрацію та розгортання» малих модульних ядерних реакторів. Є сподівання, що ця молода технологія допоможе ЄС досягти своєї мети щодо досягнення нульових викидів парникових газів до 2030 року.
Виконавча влада ЄС запрошує заявників до Європейського промислового альянсу з метою побачити на початку наступного десятиліття перші в Європі малі модульні реактори (ММР), інтегровані в електромережі або системи централізованого теплопостачання. Альянс відкритий для фірм, «готових працювати разом, щоб полегшити та прискорити розробку, демонстрацію та розгортання» молодої технології, яка також була визнана у Законі про промисловість з нульовим рівнем викидів, попередньо узгодженому 6 лютого 2024 року.
Включення ядерної енергетики в європейську політику пом’якшення наслідків зміни клімату викликало розбіжності. Франція очолює групу членів ЄС, які виступають за просування її як низьковуглецевого рішення, а Німеччина виступає проти. Разом з тим, нова технологія буде розгорнута лише в країнах, які вирішать це зробити. При цьому мають бути дотримані найвищі стандарти ядерної безпеки.
Позиція Єврокомісії полягає в тому, що малі реактори потужністю менше 300 МВт і потужністю всього 10 МВт можуть бути значно гнучкішими (щодо вибору місця, часу будівництва та кількості води, необхідної для їх охолодження), ніж великі електростанції, які зазвичай складаються з кількох блоків потужністю близько 1000 МВт.
Екологічні групи розкритикували залежність Комісії від технологій, включаючи ММР і уловлювання та зберігання вуглецю, масштаб яких ще не доведений для досягнення кліматичних цілей ЄС, замість того, щоб зосередити ресурси на просуванні існуючих рішень, таких як сонячна та вітрова енергія.
Детальніша інформація: