Проєкти спрямовані на виведення низьковуглецевих технологій на ринок в енергоємних галузях промисловості, на водень, енергозбереження та відновлювані джерела енергії. Проєкти отримають гранти на загальну суму близько 60 млн євро, які фінансуються за рахунок доходів від Системи торгівлі викидами ЄС (ETS).

Проєкти будуть реалізовані у 10 державах-членах ЄС. При цьому Інноваційний фонд охоплює нові країни, такі як Чехія, Литва, Мальта та Словенія. Фінансування отримали проєкти, які можуть зробити істотний внесок у досягнення кліматичної нейтральності до 2050 року. 

Інноваційний фонд фінансується за рахунок доходів від аукціону квот на викиди з Системи торгівлі викидами ЄС. Він спрямований на створення правильних фінансових стимулів для компаній і державних органів інвестувати у наступне покоління низьковуглецевих технологій та сприяти компаніям ЄС стати глобальними технологічними лідерами. Інноваційний фонд реалізується Європейським виконавчим агентством з клімату, інфраструктури та довкілля (CINEA), тоді як Європейський інвестиційний банк сприяє розвитку перспективних проєктів, не готових до повноцінного застосування.

Детальніша інформація: