Через постійно зростаючі обсяги побутових відходів муніципальна служба збору відходів Амстердама вирішила запустити пілотний проєкт, пов’язаний зі збором відходів за допомогою вантажних велосипедів. Крім того, мешканці можуть вказати в електронному додатку, коли їхнє сміття готове до вивезення.

Пробний запуск відбувається в одному з мальовничих центральних районів Амстердама під назвою Negen Straatjies, де жителі з одного боку каналу отримують традиційну послугу збору відходів зі встановленими днями для вивезення вуличних контейнерів, а з іншого боку каналу – тестують персоналізований самовивіз.

Це може здатися дорогим і трудомістким способом поводження з побутовими відходами, але, на думку ради району Centrum, він працює добре. Вже зараз спостерігається падіння кількості скарг на скупчення вуличного сміття та порвані пакети. Більше того, це ефективний і зручний спосіб надання державних послуг на вузьких вуличках історичного ядра міста. На відміну від більшої частини Амстердама, в центрі міста немає підземних контейнерів, куди люди можуть поміщати свої відходи.

Організація служби вивезення сміття на вимогу через електронний додаток нагадує те, як працюють багато сучасних міських послуг, таких як доставка їжі та посилок. А ще система має розумну складову, оскільки розраховує найбільш оптимальний маршрут для вантажних велосипедів на основі розміщених запитів.

Після того, як мішки завантажені на вантажний велосипед, співробітник відвозить їх на баржу для відходів на каналі Sinel. Звідти побутове сміття відправляється на сміттєзбірник в доках.

Експеримент в районі Negen Straatjes триватиме до 2025 року.

Детальніша інформація: