5 вересня 2023 року Кабінет Міністрів України схвалив Порядок розроблення, погодження та затвердження місцевих планів управління відходами.

Такі плани є третім з чотирьох рівнів планування в Україні, передбачених започаткованою реформою. Вони складатимуться замість Схем санітарного очищення, які розроблялися населеними пунктами ще з радянських часів. 

Нові місцеві плани управління відходами розроблятимуть: 

  • упродовж року з дня набрання чинності відповідних регіональних планів;
  • за участі вчених, експертів, громадськості та підприємств, які працюють на тій чи іншій території;
  • на підставі аналізу реальної ситуації з відходами на місцевості (види відходів, їх обсяг, наявні місця видалення та їх характеристики; наявні підприємства, що здійснюють операції з відходами, їх технічне забезпечення; необхідна додаткова сміттєпереробна інфраструктура, обсяги витрат та джерела фінансування тощо);
  • з передбаченням конкретних заходів щодо створення нових об’єктів з оброблення відходів або реконструкції діючих, закриття та  рекультивації сміттєзвалищ, що не відповідають вимогам тощо;
  • з урахуванням заходів запобігання засміченню територій. 

Щороку органи місцевої влади звітуватимуть про хід виконання місцевих планів, зокрема про досягнення встановлених цільових показників. Така інформація буде публічною. 

Кожні 2 роки здійснюватиметься оцінка ефективності виконання місцевих планів і результати оприлюднюватимуться для громадського контролю.

Детальніша інформація: