У 2023 році влада Братислави, столиці Словаччини, підвищила тарифи на паркування, щоб зменшити інтенсивність приватного автомобільного руху.

Влітку 2023 року міська рада Братислави запровадила паркування як послугу (система PAAS) для паркувальних зон, яких у центральній зоні міста налічується близько 3,6 тисяч. Кожен водій, який відвідує центральний район міста, має платити 2 євро на годину у будні дні та 1 євро на годину у вихідні. Така дорога послуга покликана перешкоджати приватному автомобільному руху і заторам на вулицях у центральних районах міста.

З точки зору органів місцевого самоврядування, приїжджим вважається будь-який водій, який не зареєстрований як мешканець центрального району. Зрозуміло, що люди, які працюють у центральному районі, визнали нові правила та тарифи надмірними. Тому кілька підприємств підняли голоси на знак протесту, навіть погрожуючи покинути цей район, якщо працівники не отримають преференційного ставлення.

Однак міська рада Братислави, схоже, не сприйняла ці скарги і у відповідь запропонувала, щоб працівники, які щодня прямують до центру міста, користувалися доступним громадським транспортом. Іншою альтернативою є використання паркувальних майданчиків, розташованих поблизу основних вузлів громадського транспорту на периферії, де водії можуть залишити свої автомобілі перед тим, як продовжити рух трамваєм чи автобусом.

Детальніша інформація: