Досвід словенської столиці Любляни може стати корисним для міст, у яких стрімко збільшується кількість автомобілів. Любляна також зіткнулася із цією проблемою: тут навіть у самому серці міста, поруч із відомими туристичними атракціями, був постійний рух машин та вантажівок. Дослідження виявило, що 60% усіх поїздок у центрі міста здійснювалися автомобілем. Це негативно впливало на комфорт, стан довкілля та якість життя.

У 2007 році мер запропонував «Візію Любляни до 2025 року», щоб перетворити місто на стале та комфортне за 20 років. Нова транспортна політика була спрямована на те, щоб перевернути ситуацію з ніг на голову: тепер рух містом здебільшого мав здійснюватися пішки. Відповідно, починаючи з 2007 року, машинам почали обмежувати в’їзд до центру.

Сьогодні це 10 гектарів міста, де рух автомобілів практично заборонений, натомість створені умови для пішоходів та велосипедистів. Зрозуміло, що до цього столиця йшла поступово, одночасно вирішуючи низку пов’язаних питань. Наприклад, ліквідація паркувального простору на Ринковій площі вимагала окремого рішення, зокрема для мешканців прилеглих вулиць. Для вирішення проблеми побудували підземний паркінг під площею, де половина із 720 паркомісць зарезервована для мешканців району.

Детальніша інформація: