НЕФКО та Східноєвропейське партнерство з енергоефективності та довкілля (E5P) підписали угоду про капітальний грант, спрямований на фінансування будівництва сонячних електростанцій для водоканалу у Чорткові. 

На проєкт виділяють 510 тисяч євро, ще 40 тисяч євро профінансують з бюджету громади. 

Проєктом передбачено встановлення сонячних електростанцій на трьох об’єктах КП Чортків водоканал:

  • каналізаційні очисні споруди – 120 кВт (покриє до 36% споживання електроенергії);
  • насосній станції «Вавріново» – 100 кВт (покриє до 26% споживання);
  • насосній станції «Стара насосна» – 120 кВт (покриє до 19% споживання).

Загальна річна генерація, відповідно до прорахунків, становитиме 463 МВт, а при нинішньому тарифі на електроенергію це дозволить економити 4 млн 167 тис. грн на рік.

Зважаючи на постійні обстріли енергосистеми України російськими військами, що спричиняє тенденцію росту вартості електроенергії, у Чортківського водоканалу завдяки зекономленим коштам буде можливість не збільшувати тариф на послуги з водопостачання та водовідведення.

Підготовка до реалізації проєкту вже розпочалась. Нещодавно у Чорткові працювали консультанти міжнародної компанії EGIS, які допомагатимуть із технічною складовою проєкту. Весь технічний супровід теж оплачує Nefco (50 тис. євро). Зараз триває підготовка відповідної документації для тендерної процедури. Власне будівництво СЕС планують розпочати вже у липні, а до кінця року – повністю завершити проєкт.

Детальніша інформація: