Команда з Університетського коледжу Лондона (UCL) дослідила досвід учнів англійських шкіл та їхнє сприйняття зміни клімату і підготувала відповідну доповідь. Згідно з цим дослідженням, дівчата частіше, ніж хлопці, реагують на уроки про зміну клімату. Вони також більш схильні до занепокоєння. Дослідження також виявило в англійських школах недостатнє залучення до кар’єри, орієнтованої на клімат.
Опитування 2429 дітей віком від 11 до 14 років показало, що 36% учнів заявили, що вони «багато» або «весь час» непокояться тим, яким буде світ у майбутньому. Половина опитаних сказали, що вони «трохи непокояться», а коли їх запитали, чи вважають вони, що дорослі роблять достатньо, щоб піклуватися про довкілля, 53% відповіли, що це викликає у них занепокоєння.
Дівчатка повідомили про значно вищий рівень занепокоєння (44%), ніж хлопчики (27%). Діти з нижчих соціально-економічних груп також менш схильні цінувати або отримувати задоволення від вивчення зміни клімату, ніж їхні більш забезпечені однолітки. Ці результати формують важливу доказову базу, яку можна використовувати для кращої підтримки шкіл і вчителів.
Один зі способів, за допомогою яких, на думку дослідників, можна вирішити проблему кліматичної освіти, полягає у викладанні цього предмета ширше. Майже три чверті учнів висловили бажання дізнатися більше про зміну клімату та сталий розвиток у школі, особливо якщо це передбачає більше часу поза класом на природі.
Між дівчатами і хлопцями існували й інші відмінності в темах, про які вони хотіли дізнатися більше. Три чверті опитаних дівчат порівняно з 60% хлопців хотіли дізнатися, як зміна клімату впливає на здоров’я та благополуччя людей.
Звіт також вказує на недостатню залученість в англійських школах до кар’єри, орієнтованої на клімат. Лише 31% учнів вважають, що вивчення питань зміни клімату та сталого розвитку може перетворитися на можливості працевлаштування у майбутньому. Лише 17% опитаних висловили бажання продовжити кар’єру, пов’язану зі сталим розвитком. Лише 14% менш забезпечених студентів бачили себе на зеленому кар’єрному шляху.
Дослідники також розглянули питання освіти зі сталого розвитку в рамках шкільної програми та поза нею. Вони підготували 5 ключових рекомендацій для політиків, шкіл і вчителів:
- впроваджувати освіту зі зміни клімату та сталого розвитку в усі шкільні предмети;
- розширити навчання на свіжому повітрі в рамках офіційної навчальної програми та за її межами для всіх учнів;
- розвивати можливості участі учнів у колективних діях через залучення, конкретні дії та зміни у підходах;
- розвивати питання забезпечення екологічної кар’єри;
- більш чітко розглядати афективні аспекти зміни клімату та освіти зі сталого розвитку, такі як тривога та занепокоєність учнів щодо питань клімату.
Результати цього опитування також стануть безцінною базою доказів, на які освітяни та політики зможуть спиратися. Центр освіти зі зміни клімату та сталого розвитку UCL використовує його для формування власної програми професійного розвитку вчителів.
Детальніша інформація: