На думку міської влади, реалізація заходів з модернізації будівель та енергоефективності неможлива, поки громадяни мають абстрактне уявлення про використання та втрати енергії і не демонструють моделей активної поведінки для покращення ситуації у цій сфері.

Місто вирішило провести низку недорогих інформаційних кампаній під загальною назвою “Think Energy” для сприяння досягнення цілей, встановлених міською стратегією з енергоефективності.

Проєкт доручили комунальній установі Codema (виконує роль міського агентства з енергоефективності), а самі інформаційні кампанії були перш за все спрямовані на працівників комунальних установ. Основним завданням було примусити працівників задуматися про використання енергії на робочому місці: близько 1,500 людей щоденно працює у комунальних установах Дубліна. 

Інформаційні кампанії включали дискусії в обідні перерви, можливість покрутити педалі велосипеду для роботи різних видів ламп, підтримку «послів» (людей, які демонструють нові практики всередині колективу), залучення дітей (наприклад, через конкурси малюнків). Окрім того, в рамках кампанії був розроблений «Набір для енергоефективності вдома» (складається із шести приладів, включаючи детектори втрати тепла, індикатори використання електроенергії різними приладами вдома, термометр для холодильника та морозильної камери, домашній термометр). Такі набори мешканці можуть позичити в одній із 67 громадських бібліотек. 

У цілому, за час кампанії споживання енергії у комунальних установах зменшилось на 13%, хоча це також пояснюється впровадженням й інших заходів у рамках стратегії міста з енергоефективності.

Детальніша інформація: