Цьогоріч столиця Ірландії останньою з великих європейських столиць заборонить транзитний проїзд автомобілів через центр.

Приватним автівкам і комерційному транспорту буде дозволено заїжджати в центральну зону Дубліна лише, якщо їхнє місце призначення розташовано у цій зоні. Зараз приблизно дві третини автомобілів у центрі становить транзитний трафік.

Це має розвантажити дороги та зменшити забруднення повітря. Передбачається, що трафік у центрі скоротиться на 40%. Закриті для автомобілів дороги збираються перепланувати, створивши більше пішохідних вулиць і просторів.

Аби автомобілі не заїжджали у центр міста, обабіч річки Ліффі встановлять дві «автобусні брами», а на низці вулиць реорганізують дорожній рух таким чином, щоб транспорт мусив їхати петлею і зрештою скеровувався назад у тому ж напрямку.

Подібні заходи вже діють у таких містах, як Париж, Амстердам і Лісабон. Як і в цих столицях, містопланувальники Дубліна прагнуть застосовувати підхід «15-хвилинного міста», який передбачає пішу або велодоступність до ключових об’єктів, таких як лікарні, школи, громадські простори тощо.

Детальніша інформація: