Невеликий грецький острів Тілос, що входить до складу архіпелагу Додеканес в Егейському морі, тепер сертифікований як перший у світі острів із нульовими відходами. 

Острів розташований на захід від Родосу і є домівкою для близько 745 жителів, розділених між чотирма громадами. 

Все почалося у 2021 році, коли муніципалітет разом з Polygreen – мережею компаній, що базується в Піреї і просуває економіку замкненого циклу – реалізували програму управління відходами під назвою Just Go Zero, яка дозволяє місцевій громаді утилізувати майже всі види відходів за допомогою системи сортування та переробки.

Далі був період не лише підвищення обізнаності, а й безпосереднього навчання мешканців основним принципам сортування сміття та циркулярності. Домогосподарствам і підприємствам видали спеціальні пакети з QR-кодом, щоб розділити сміття. Потім була впроваджена система збору відходів.

Результат був вражаючим: 90% відходів острова відновлюються та/або компостуються, а всі звалища виведені з експлуатації. До реалізації проекту Just Go Zero Tilos на одного жителя припадало 770 кг твердих побутових відходів на рік, а зараз цей показник становить 440 кг (скорочення на 43%). З них залишковими відходами вважається лише 54 кг. 

Вищезазначених досягнень було достатньо, щоб отримати 4 із 5 зірок у сертифікації Zero Waste Cities.

Детальніша інформація: