Ірпінський ліцей № 1 став одним  із енергонезалежних навчальних закладів задля забезпечення безперебійного навчання та автономного електропостачання. 

У рамках кампанії 100 SolarSchools, яку організував благодійний фонд Energy Act for Ukraine, ліцей №1 у місті Ірпінь приєднався до цієї ініціативи. Основна мета кампанії – забезпечити 100 шкіл по всій Україні системами відновлюваної енергетики.

Після того, як місто Ірпінь стало одним із перших постраждалих від російської війни в Україні, його Ліцей №1 зазнав значних руйнувань від ракетних та артилерійських ударів. Після деокупації школу було відновлено.

На даху ліцею встановлено 64 сонячні панелі загальною потужністю 25,6 кВт у комплекті з системою зберігання енергії об’ємом 40 кВт/год. Це також призвело до щорічної економії витрат на електроенергію.

Система дозволяє будівлі працювати автономно до чотирьох годин в залежності від споживання. Водночас, вона забезпечує 25% річного енергоспоживання школи.

Ініціатива Solar Supports Ukraine, яку підтримують Європейська сонячна асоціація SolarPower Europe та BSW, спрямована на використання сонячної енергії для відновлення громад по всій Україні.

Детальніша інформація: