У березні 2020 року Європейська Комісія прийняла Стратегію щодо малого та середнього бізнесу для сталої і цифрової Європи. Мета стратегії подвійна: сприяти посиленню сталості малого і середнього бізнесу (МСБ) та його діджиталізації. План, серед іншого, передбачає залучення 300 млн євро на підтримку МСБ та створення 240 хабів цифрової інформації. 

Стратегія містить три ключові елементи: посилення спроможності та підтримка МСБ у переході до сталості та діджиталізації; зменшення регуляторного тиску та покращення доступу на ринок; покращення доступу до фінансування для МСБ. 

У рамках першого елементу ЄС забезпечить роботу спеціальних радників зі сталості при Європейській мережі підприємств, надаватиме фінансову підтримку МСБ через новостворену Європейську раду інновацій, надаватиме підтримку МСБ у напрямку діджиталізації через мережу хабів цифрової інформації. У рамках другого напрямку ЄС планує створити посаду Посланника з питань МСБ для контролю за впливом дій ЄС на МСБ, сприятиме впровадженню директиви про затримки у платежах, сприятиме доступу МСБ на зовнішні ринки. У рамках третього елементу буде створено фонд IPO (Initial Public Offering) для полегшення виходу МСБ на фондові біржі. ЄС сприятиме залученню венчурних інвестицій у МСБ через ініціативу ESCALAR (European Scale-up Action for Risk capital).

Детальніша інформація: