9 серпня 2023 року уряд Німеччини прийняв бюджет свого Фонду клімату і трансформації (KTF), щоб прискорити зелений перехід, надавши 212 млрд євро на різні проєкти з реконструкції будівель, декарбонізації та промислового розвитку на період 2024-2027 років. 

Фонд був створений у 2010 році, але важливого значення набув у 2021 році, коли уряд перерахував до фонду 60 млрд євро у зв’язку з COVID-19. Цей фонд є одним з основних інструментів уряду для фінансування великих проєктів. Особливо фонд спрямований на фінансування енергоефективної реконструкції будівель, декарбонізації промисловості та розширення відновлюваних джерел енергії, електромобільності та зарядної інфраструктури. Крім того, уряд фінансує кліматичний фонд за рахунок надходжень від національної системи торгівлі викидами та системи торгівлі викидами ЄС. Міністерство фінансів очікує 19 млрд євро у 2024 році лише від цього джерела доходу.

На 2024 рік уряд виділив 57,6 млрд євро на різні проєкти, що на понад 20 млрд євро більше, ніж у 2023 році. 

Найбільша частина грошей буде спрямована на реконструкцію, при цьому 27 млрд євро будуть виділені на обмін існуючих систем нафтогазового опалення на екологічно чисті альтернативи, такі як теплові насоси. Уряд планує, щоб кожна система опалення, встановлена після 2024 року, щонайменше на 65% живилася відновлюваними джерелами енергії (це де-факто заборона на котли, що працюють на природному газі). Таким чином уряд планує полегшити фінансове навантаження на домогосподарства, щоб перейти на альтернативи, дружні до клімату. 

Фонд також має на меті повернути Deutsche Bahn на шлях цільових інвестицій у розмірі 12,5 млрд євро в найближчі роки для реконструкції та розширення залізничної мережі, оскільки Deutsche Bahn страждає від затримок протягом багатьох років, близько третини всіх поїздів затримуються.

Крім того, у 2024 році уряд планує витратити 4,7 млрд євро на розширення зарядної інфраструктури для електромобілів і 3,8 млрд євро на розвиток водневої промисловості.

Уряд також планує подальше збільшення фінансування напівпровідникових проєктів і витратить близько 4 млрд євро на виробництво напівпровідників. 

Детальніша інформація: