24 серпня 2023 року Сьома Асамблея Глобального екологічного фонду (ГЕФ) у Ванкувері, Канада, заснувала Глобальний рамковий фонд біорізноманіття (GBF-Fund), спеціальний цільовий фонд в рамках ГЕФ, для досягнення цілей COP15 з біорізноманіття. 

ЄС вітає створення цього фонду, який є важливим кроком на шляху до реалізації Глобальної рамкової програми з біорізноманіття Куньмін-Монреаль, узгодженої на COP15 з біорізноманіття у 2022 році. На COP15 сторони визнали, що важливо мобілізувати значні фінансові ресурси для захисту природи та планети. Фонд доповнить наявну підтримку та допоможе масштабувати фінансування з усіх джерел для забезпечення своєчасного впровадження та моніторингу Глобальної рамкової програми. 

Стратегія ЄС з біорізноманіття у рамках Європейського зеленого курсу підкреслює необхідність збільшення міжнародної підтримки та фінансових потоків. На підтримання біорізноманіття ЄС виділив 7 млрд євро зовнішнього фінансування до 2027 року. Це буде втілено у програмах, які охоплюють весь спектр Глобальної рамкової програми з біорізноманіття, в тому числі з увагою до корінних народів і місцевих громад, а також забезпечення гендерної рівності.

Створення нового Глобального рамкового фонду з біорізноманіття Глобальним екологічним фондом (ГЕФ) знаменує собою важливий крок на шляху до захисту природи і планети.

Детальніша інформація: