ЄС представив цілі щодо впровадження Глобальної рамкової програми з біорізноманіття Куньмін-Монреаль.
Довідково. Глобальна рамкова програма з біорізноманіття була узгоджена на 15-й зустрічі Конференції сторін (COP15) у рамках Конвенції про біологічне різноманіття (КБР) і є проривом у збереженні і відновленні біорізноманіття та його сталому використанні. Програма містить 23 цілі до 2030 року, орієнтовані на дії, та 4 цілі до 2050 року, орієнтовані на результат. Усі цілі спрямовані на припинення втрат біорізноманіття. Рамкова програма доповнює Паризьку угоду, і разом вони формують глобальну дорожню карту на шляху до справді сталої економіки та сталого розвитку.
Європейська Комісія представила цілі ЄС щодо виконання Глобальної рамкової програми з біорізноманіття Куньмін-Монреаль. Тепер ці цілі є загальнодоступними через Інструмент для створення онлайн-звітності Конвенції про біологічне різноманіття (КБР).
Цілі ЄС охоплюють усі цілі та завдання Глобальної рамкової програми з біорізноманіття, узгодженої на 15-й Конференції сторін КБР (COP15) у грудні 2022 року, та описують, як ЄС планує сприяти досягненню цих цілей, а також повʼязують їх із відповідними законодавчими та незаконодавчими інструментами політики на рівні ЄС.
Подання ЄС демонструє амбіції та досягнення Європейського зеленого курсу. Стратегія ЄС з біорізноманіття до 2030 року і Закон про відновлення природи з його обов’язковими цілями щодо відновлення деградованих екосистем забезпечують міцну основу для виконання міжнародних зобов’язань.
ЄС є однією з перших сторін конвенції, які представили свої цілі до кінцевого терміну 1 серпня. ЄС закликає всі сторони, які ще не зробили цього, якнайшвидше представити свої національні цілі за допомогою цього інструменту.
Чергова Конференція сторін COP16 в рамках Конвенції про біологічне різноманіття відбудеться в Калі, Колумбія, з 21 жовтня по 1 листопада 2024 року. Тема COP16 – «Мир з природою».
Детальніша інформація: