Влада міста Орадя в Румунії оголосила про впровадження нової концепції для деяких зелених насаджень у місті. Проєкт передбачає перепланування зелених насаджень місцевими багаторічними рослинами. За словами провідного ландшафтного дизайнера Діани Кодрейн, готові простори будуть самодостатніми і майже не потребуватимуть обслуговування людиною.

Перепроєктовані простори вимагатимуть лише близько 5 хвилин роботи на квадратний метр на рік. Проєкт передбачає посадку понад 2300 багаторічних квітів, трав, чагарників і сотень весняних цибулин на площі близько 320 квадратних метрів. Крім того, рослини також потребуватимуть невеликої кількості добрива і поливу, оскільки вони підходять для місцевих умов.

Влада також підкреслює, що після того, як зелені насадження сформують свій власний біом, вони покращать структуру ґрунту завдяки взаємопроникаючій кореневій системі і, таким чином, сприятимуть аерації ґрунту. Крім того, багаторічні рослини мають більш глибоку кореневу систему, отримуючи доступ до речовин і мінеральних елементів, доступних в більш глибокому шарі ґрунту.

Якщо озеленювачі оберуть правильне поєднання квітів, ці зелені насадження можуть мати барвисте і декоративне покриття цілий рік, а не тільки в певні місяці.

Детальніша інформація: