У травні 2020 року ЄС прийняв нову Стратегію з біорізноманіття до 2030 року. Серед її амбітних цільових показників можна виділити збільшення частки заповідності на суші (30%) та морі (30%), скорочення використання пестицидів на 50%, збільшення частки земель під органічним виробництвом до 25%, висадження 3 млрд дерев, 25 тис. км річок відновлено до стану природної течії. 

Стратегія містить два основні елементи: 

1. Покращення та розширення мережі заповідних територій і побудова Транс-європейської природної мережі. 

2. План з відновлення природи ЄС, що полягає у зміцненні правових рамок ЄС, відновленні ґрунтових екосистем, збільшенні кількості лісів, відновленні доброго екологічного стану морських та прісноводних екосистем, озелененні міських зон тощо. 

Основні дії здійснюватимуться на усіх рівнях: локальному (наприклад, розробка планів з міського озеленення для міст з населенням більше 20 тис.); національному (наприклад, розробка морських просторових планів); рівні ЄС (наприклад, розробка Лісової стратегії ЄС, оновлення стратегії ЄС з ґрунтів); глобальному (наприклад, торговельні угоди, міжнародний порядок денний управління океанами, Конвенція ООН з біологічного різноманіття). 

Детальніша інформація: