Заповідна зона національного природного парку «Голосіївський» зросла з 12,9% до 20,4% його території. Проєкт організації території національного природного парку «Голосіївський» було змінено для дотримання вимог Закону України «Про природно-заповідний фонд України».

За законом, частка заповідної зони парків має складати не менше 20% від їх територій. Після прийняття зазначеної вимоги Міндовкілля затвердило Проєкти організації територій національних природних парків «Тузловські лимани», «Синьогора», Ківерцівського «Цуманська пуща», Нижньодністровського, в яких заповідна зона перевищує 20% від території парку.

Збільшення заповідної зони це не лише збереження біорізноманіття, а й також екосистемні послуги, які надає громаді міста природа парку: чисте повітря, вода, ґрунти, регулювання мікроклімату та водного режиму.

Нагадаємо, що на території Нацпарку зростає 1465 видів рослин та грибів та 774 види тварин, з яких охороняються Червоною книгою України та міжнародними природоохоронними конвенціями понад 90 видів рослин та 170 видів тварин. 

Детальніша інформація: