Першу партію сонячних панелей італійської компанії Enel, про отримання яких нещодавно спільно заявили міністр енергетики України Герман Галущенко та єврокомісар з питань енергетики Кадрі Сімсон, буде встановлено для потреб ключових громадських будівель, зокрема в лікарнях країни. 

На першому етапі в Україну надійде 5 700 сонячних панелей по 350 Вт кожна, загальною потужністю близько 2 МВт. Відбудеться це за логістичної підтримки Механізму цивільного захисту ЄС та Енергетичного Співтовариства, а допомога є першим кроком у ширшій ініціативі ЄС щодо забезпечення автономних рішень, спрямованих на постачання електроенергії до громадських будівель. 

МОЗ визначить перелік закладів охорони здоров’я, для яких реалізація системи гібридного електропостачання із використанням сонячних панелей та установок зберігання енергії найбільш актуальна. Міненерго своєю чергою забезпечить передачу обладнання та технічний аналіз щодо можливості установки таких систем. 

При визначенні переліку об’єктів пріоритетність буде надаватися тим, що розташовані в регіонах, найбільш вразливих до відключень електроенергії, а також тим, що постраждали від бойових дій.

Детальніша інформація: