Нова вітроелектростанція – свідчення незламності України та її боротьби за енергетичну свободу. Це перша ВЕС, побудована під час і попри повномасштабну військову агресію Росії. Із запущених 19 вітрогенераторів 13 були встановлені під час воєнного стану.

Потужність Тилігульської ВЕС – 114 МВт. Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Ганна Замазєєва повідомила у Facebook, що вітроелектростанція зможе забезпечувати енергією 200 000 домогосподарств і дозволить уникнути 400 000 тонн викидів вуглецю на рік. Вона розповіла, що після того, як будуть добудовані усі чотири заплановані черги ВЕС, Україна, окрім електрогенерації, отримає скорочення викидів CO2 на 1,7 млн тонн на рік. Потужність станції має сягнути 500 МВт, що зробить її найбільшою в Україні та Східній Європі.

Україна має величезний потенціал для розвитку вітроенергетики. За інформацією експертів, за період 2018-2022 рр. в Україні було встановлено ВЕС загальною потужністю 1,3 ГВт. 

Попри усі сьогоднішні труднощі Україна продовжує свій шлях до енергонезалежності та кліматичної нейтральності.  Держенергоефективності розроблено проєкт Національного плану дій з розвитку відновлюваної енергетики на період до 2030 року, яким передбачається збільшення частки електроенергії з відновлюваних джерел – у  2 рази: з 14% у 2020 р. до 25% у 2030 році. Це потребує будівництва 9,2 ГВт нових потужностей об’єктів відновлюваної електроенергетики, з них – 3,7 ГВт вітроелектростанцій.

Детальніша інформація: